içerik bulutu akademi

İçerik Bulutu Akademi’de 2019’da En Çok Okunan 10 İçerik

Bu yıl 100’den fazla yeni blog içeriği yayınladık. Bu blog içeriklerinde ağırlıklı olarak içerik pazarlaması, SEO, sosyal medya, sektör haberleri ve Google güncellemeleri gibi konulara yer verdik. Akademi’yi ilgiyle takip eden siz değerli okurlarımıza çok teşekkür ederiz. 2020’de de size ilham verecek içeriklerle karşınızda olacağız.

İşte 2019’da en çok okunan içerikler:

1- 40 Uzmana Sorduk: 2020 Dijital Pazarlama Trendleri Neler Olacak?

Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan birbirinden değerli 40 iş ve akademi insanının 2020 için bizlere ilham ve fikir verdikleri içeriğimiz 2019’un en çok okunan içeriği oldu.

İçerik Bulutu Akademi'de 2019'da En Çok Okunan 10 İçerik

E-kitap haline de getirdiğimiz bu içeriğimize göz atarak 2020 dijital pazarlama çalışmalarınıza yön verebilirsiniz.

2- Instagram’da Bol Etkileşimli İçerik Nasıl Üretilir? 

Instagram’a gelen yeni özellikler ve Instagram’ın hedef kitlelerinin en sık kullandıkları mecralardan biri haline gelmesi markaların bu mecrada çalışmalarını artırmasına neden oldu. Konuk yazarımızı Öznur Doğan markalar için bu mecrayı etkili kullanma yollarını yazdı.

instagram içerik

3- Başlık Atma Sanatı: Çarpıcı İçerik Başlığı Nasıl Yazılır?

Başlık, içerik hangi türde olursa olsun onun konusu hakkında size ilk bilgiyi veren ve sizin tıklama kararınızı etkileyen öncelikli unsur.

Başlığınız içerik hakkında ne kadar iyi bilgi verebiliyorsa ve ne kadar özgün ise içeriklerinizin okunması ve paylaşılmasında o oranda etkili olacaktır. Dolayısıyla, önemli olan içeriğe en uygun, içerik için en ideal olan başlığı bulmaktır. Başlık atma ile ilgili detaylar 3 yıl önce yazdığımız ve hala güncelliğini koruyan içeriğimizde.

içerik başlığı

4- YouTube Video Etiketleri ile İzlenme Sayınızı Artırın

Google’dan sonra en büyük ikinci arama motoru olan YouTube’da markalar arası rekabet önümüzdeki yıllarda daha da artacak. Bu rekabette öne çıkmak için yapılacak YouTube SEO çalışmalarından biri olan video etiket kullanımını örneklerle ele aldığımız içeriğimiz 2019’da en çok okunanlar arasında yer alıyor.

youtube video etiketleri

5- Freelance İçerik Yazarlığı

Freelance içerik yazarlığı freelance çalışma metodunun en gözde işlerinden biri. Freelance içerik yazarı olmak isteyenler için başvuru kaynağı haline gelen içeriğimiz yıllardır güncelliğini korumaya devam ediyor.

freelance içerik yazarlığı

6- Google’da İlk Sayfada Çıkmak İçin Uygulamanız Gereken 8 Hamle

Onedio SEO yöneticisi Metehan Yeşilyurt‘un son Google güncellemeleri doğrultusunda ilk sayfada çıkmak için uygulamanız gereken SEO teknik ve taktiklerini ele aldığı İçerik Bulutu Akademi’deki ilk blog içeriği oldukça ilgi çekti.

google ilk sayfada çıkmak

7- Zirvedeki 10 Markaya Ait İçerik Pazarlaması Örnekleri

Dünyanın önde gelen markaları içerik pazarlamasını nasıl kullanıyor diye merak mı ediyorsunuz? 10 marka tarafından gerçekleştirilen içerik pazarlaması çalışması ve her birinin neden bu denli başarı kazandığına yer verdiğimiz içeriğimize hemen göz atın.

içerik pazarlaması örnekleri

8- Etkileşimlerinizi Artıracak Instagram Hikaye Örnekleri

Instagram, hikaye özelliğini devreye aldığında Snapchat’le mücadele edip edemeyeceği merak edilirken kısa sürede markaların en çok kullandığı mecralardan biri haline geldi. Öyle ki Instagram hikayelerini kullanan markalar, sadece takipçileriyle etkileşimlerini değil satışlarını da artırdılar.

Biz de benzer başarı hikayelerine imza atmak için bu mecrayı daha etkin kullanmayı hedefleyen markalara yönelik  ilham verici Instagram hikaye örneklerini listeledik.

instagram hikaye örnekleri

9- İşinizi Kolaylaştıracak Sosyal Medya Araçları

Markalar, sosyal medyada hedef kitlelerine rahatça ulaşarak hem trafiklerini hem marka değerlerini artırabilir.  Biz de bunun farkında olarak, FacebookTwitterİnstagramLinkedin gibi kanallar üzerinde kullanarak hesaplarınızı daha kolay yönetebileceğiniz ve etkileşimlerinizi artırabileceğiniz sosyal medya araçlarını sizin için derledik.

sosyal medya araçları

10- Aylık Sosyal Medya İçerik Planı Nasıl Hazırlanır?

Öznur Doğan’ın kendi deneyimlerinden yola çıkarak sosyal medya içerik planı hazırlama adımlarını yazdığı içeriğimiz en çok okunanlar listesine son sıradan giriyor.

sosyal medya içerik planı

İçerik Bulutu

Lider bulut tabanlı içerik üretim platformu icerikbulutu.com ; marka, ajans ve kobilere, uzman içerik, içerik pazarlaması çözümleri ve teknolojileri sunar

İlk Yorumu Başlat