Bir web sitesinin iniş sayfaları, hakkımızda, iletişim gibi statik ya da değişken içeriklerinin tümünü kapsayan web site içerikleri üretimi basit görünse de küçük ama önemli detaylarla başarılı ve kaliteli hale geliyor. Biz seninle bu tüyoları paylaşarak işini kolaylaştırıyoruz. Üretimi senin kuvvetli klavyene kalmış.

1- İçeriği üretmeden önce web sitesini mutlaka incele. Markanın diline, daha önce yaptığı işlere ve vizyonuna hakim ol. Daha kuruluş tarihini, yaptığı işleri bilmeden hakkımızda içeriği üretemezsin değil mi?

2- İçerikte kullanman gereken anahtar kelimeleri gelişigüzel kullanma, onları koru. En uygun yerlere, akışı bozmayacak şekilde yerleştirdiğin anahtar kelimeler hem faydalı hem de SEO uyumlu içerikler üretmeni sağlayacak.

3-
Ara başlıklardan korkma. Özellikle uzun bir içerik üretiyorsan bir – iki ara başlıkla içeriğini daha akıcı hale getir. Alt metnini doğru bir şekilde özetleyecek alt başlıklar yazman gerektiğini de unutma. Bir de cümle halinde başlık olmayacağını, başlıkların nokta ile bitmeyeceğini söyleyecektik ama gerek yok sanırız.

4- Elbette markanın senden bazı özel istekleri olacak. Bazı kelimeleri yasaklayıp bazılarına vurgu yapmanı isteyecek. Direnme, inat etme, sana verilen açıklama metnine sadık kal. Sonunda nasıl da başarılı bir içerik ürettiğini görüp mutlu olacaksın.

5- Giriş, gelişme ve sonuç kullanımın çok önemli. En sonda yazacağın şeyi en başta yazarsan sürprizi bozabilir, içeriğin tüm havasını kaçırabilirsin. Art arda gelen cümlelerin birbirini tamamlamıyorsa onları da ayır gitsin. Sana birbirini tekrar etmeyen ama okuduğunda sanki birmiş hissini veren akıcı cümleler gerek.