GOOGLE CHROME EKLENTİSİ

İçerik Bulutu SEO Assistant

İçerik Bulutu SEO Assistant aracı ile Google’da arama yaptığınız anahtar kelimede ilk 5 sırada yer alan içerikleri detaylı olarak analiz edin ve içerik çalışmalarınız için ilham alın.

Chrome’a Ücretsiz Ekle

Ortalama Kelime Sayısı

Arama yaptığınız anahtar kelimede ilk 5’te yer alan içeriklerin tek tek sahip oldukları kelime sayılarını ve bu 5 içeriğin ortalama kelime sayılarını öğrenin. Böylelikle ne kadar uzunlukta bir içerik üreterek sıralama kazanabileceğinize dair fikir edinin.

Featured Snippet

Arama yaptığınız anahtar kelimede Featured Snippet’ta yer alan içerik varsa o içeriğin ilk 300 kelimesinde 2 kelimeden oluşan ve en çok kullanılan kelime öbeklerini öğrenin.

Ayrıca bu içerikte en çok kullanılan anahtar kelimelerin Featured Snippet’ta da geçip geçmediğini de görün.

Görsel Sayısı

Arama yaptığınız anahtar kelimede ilk 5’te yer alan içeriklerin görsel sayısı verilerine ulaşın.

En Çok Kullanılan Anahtar Kelimeler

Arama yaptığınız anahtar kelimede ilk 5’te yer alan içeriklerde 2 ve 3 kelimeden oluşan ve en çok kullanılan anahtar kelime öbeklerini görün.

Text / Code Oranı

Metin / kod oranınız, web sayfanızdaki gerçek metin miktarını kod miktarıyla karşılaştırır. %10 ve üzerinde olması tavsiye edilir.

Arama motorları daha fazla içerik içeren sayfalara odaklanmaya başladı. Bu nedenle, daha yüksek bir metin / kod oranı, sayfanızın arama sonuçlarında iyi bir konum elde etme şansının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Daha az kod, sayfanızın yükleme hızını artırır ve sıralamanıza yardımcı olur. Ayrıca arama motoru robotlarının web sitenizi daha hızlı taramasına yardımcı olur.

NASIL DÜZELTİLİR
Web sayfanızın metin içeriğini ve kodunu ayrı dosyalara bölün ve boyutlarını karşılaştırın. Kod dosyanızın boyutu metin dosyasının boyutunu aşıyorsa, sayfanızın HTML kodunu gözden geçirin ve yapısını optimize etmeyi ve gömülmüş komut dosyalarını ve stilleri kaldırmayı düşünün.

Arama yaptığınız anahtar kelimede ilk 5’te yer alan sayfaların metin / kod oranına göz atın.

İlgili Aramalar

Arama yaptığınız konuda kullanıcıların başka neler arattığını öğrenin ve içeriğiniz için konuları veya anahtar kelimeleri keşfedin! Bu sorgulara yanıt verecek içerikler üretin!

Sorguları Satın Al

Aylık abonelik yok. Kullandığın kadar öde.

100 sorgu

ÜCRETSİZ

1000 sorgu

19,90₺

1 Yıllık

Sınırsız Sorgu - 119,90₺

Nasıl Çalışır?

İçerik Bulutu SEO Analiz Aracı'nı kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Google.com’a Girin

Arama çubuğuna analiz etmek istediğiniz anahtar kelimeyi yazarak aratın.

2. İçerik Bulutu Eklentisine Tıklayın

Ekranınızın sağ üstünde yer alan İçerik Bulutu SEO Aracı eklentisine tıklayarak arama yaptığınız anahtar kelimede hızlı, kolay ve işe yarayan analizlere ulaşın.

3. İstediğiniz Sayfayı Analiz Edin

Arama sonuçlarında istediğiniz sayfayı açıp o sayfa özelinde de aynı verilere bakabilir ve en çok kullanılan anahtar kelime verilerini Excel dosyası halinde indirebilirsiniz.

Chrome’a Ücretsiz Ekle