İçerik Pazarlaması

İçerik Pazarlaması stratejisi: Gerekli mi yoksa olmasa da olur mu?

  1. İçerik Pazarlamasına yenilik getirecek “olurluk öneri”niz: İçerik üretme sebeplerinizi ve başarı vizyonuzu (riskleri de dahil ederek) aktardığınız bileşendir. Sebep ve başarı vizyonuzu paylaşmak, stratejinize yönetimsel destek gelmesini sağlayacak, hata yapmanıza izin verilmesine neden olacak; böylelikle işletmeniz için en iyi stratejiyi belirlemenize yardımcı olacaktır.

  2. İçerik Pazarlaması iş planı: İçerik programınız için oluşturduğunuz hedefleri kapsayan bu bileşen; içeriğiniz aracılığıyla sunmayı amaçladığınız özel değeri ve detaylı iş modelinizi kapsar. İçerik Pazarlaması planınız; planınızı uygularken karşılaşabileceğiniz zorluk ve fırsatları da açıkça ortaya koymalıdır.

  3. Müşterilerinizin karakteristik özellikleri ve içerik haritanız: İçeriğinizi üreteceğiniz özel kitleyi tanımladığınız, bahsi geçen kitlenin ihtiyaçlarını ve bu kitleyle kurulacak içerik bağı çemberinin neye benzeyeceğini belirlediğiniz yerdir.

  4. Markanızın hikayesi: Hangi düşünce ve mesajları vermeyi amaçladığınızı belirlediğiniz, bu mesajların rekabete göre nasıl değişim göstereceğini tespit ettiğiniz ve bahsi geçen mesajları hedef kitlenizle paylaştığınızda manzaranın nasıl değişim göstereceğini ön gördüğünüz bileşendir.

  5. Kanal planınız: Hikayenizi anlatmak için kullanacağınız platformları kapsayan bileşendir. Her bir kanal için kriterlerinizin, sürecinizin, hedeflerinizin ne olduğunu ve bileşik marka iletişimi kurmak için bu kanalların hepsini bir bütün olarak nasıl kullanacağınızı tespit ettiğiniz öğedir.

Kategoriler

Pazarlama İçerik