İçerik Üreticileri

İçerik Üreticileri Süper Kahraman Değildir

Yazarlar bazen içerik üretmenin ne demek olduğunu bilmeyen insanlardan gelen yorumlarla uğraşmak zorunda kalıyor. Henüz müşterinin zihnini okuma yeteneğine sahip olduğu için kusursuz içerikler teslim eden bir yazar olmadığı gibi kurşundan daha hızlı bir şekilde içerik üreterek yetiştirmesi imkansız teslim sürelerine yetişebilen bir yazarla da karşılaşılmadı.

Ancak bu durumu müşterilere açıklamak bazen tahmin ettiğinizden zor olabilir. Yazarın bir süper kahraman olmasını bekledikleri için imkansız isteklerine cevap gelmediğinde sinirlenebilen yani içerik üretmenin doğasını anlamayan bir müşteri ile karşılaşmanız çok olası.

İnsanların okumak isteyeceği içerikler üretmenin gerçekten yetenek istediğini müşterilerinize anlatabilmelisiniz. İşte bu yüzden, bu içeriğimizde içerik üreticileri ile ilgili doğru bilinen yanlışları ele aldık. Keyifli okumalar!

İçerik Üreticileri Akıl Okuyamaz

İçerik üretimini iletişim yönetir. İçerik üreticisi ve müşterinin işin başından sonuna kadar aynı tarafta olması gerekir. Ancak aynı tarafta olabilmeleri için iki taraf da sık sık iletişimde olmalı. Eğer müşterinin içeriği için özel istekleri varsa bu istekler içerik üretimi başlamadan konuşulmalı. Bu da içerik üreticisine bu istekleri karşılayıp karşılayamayacağını karşı tarafa anlatma ya da projede değişiklik yapılması gerekip gerekmediğini müşteriye iletme şansı verir.

İçerik Bulutu Topluluk Yönetimi ekibi, içerik üreticilerinin en detaylı talep açıklaması ile en doğru içeriği üretmesi için hem talep açılmadan önce yayıncı ile hem de talep açıldıktan sonra içerik üreticileri ile iletişimde kalır.

İçerik Her Zaman Cila Gerektirir

Bir makale ya da blog içeriğinin ilk taslağı çoğu zaman tam istenilen gibi olmaz. Bir konuyu keşfetmek ve içeriğin son halini vermek zaman alır. İçerik üretimi süresince müşteriden yapıcı geri bildirimler almak içeriği son haline istenilen şekilde getirebilmeye yardımcı olur. İşin en başından kusursuz içerikler beklemek aradaki iş ilişkisine zarar verecektir.

İçerik Bulutu’nda sistem hem içerik üreticisinin emeğinin karşılığında doğru yönlendirme alabilmesi hem de yayıncının vereceği birkaç revizyonla tam istediği gibi içerikler alabilmesi üzerine kurulu. İçerik talebinizi hemen oluşturabilir, doğru içerik üreticisiyle eşlenen içeriğinizin son hali için 1 ya da 2 kez revizyon verebilirsiniz.

Teslim Süreleri Makul Olmalıdır

Eğer “Bir Yazarı Nasıl İşe Alırım?” konulu bir kitap okuyor olsaydınız önemli bölümlerden birinin adı “İmkansız Teslim Sürelerinden Kaçının” olurdu. İçerik üreticilerinin, istediğiniz gibi bir içerik üretebilmesi için makul bir zamana ihtiyacı vardır. “Düne lazım” içerikleriniz varsa, emin olun içerik istediğiniz gibi gelmeyecektir. Makul teslim süreleri kaliteli içeriğin ortaya çıkmasına yardımcı olur. İmkansız teslim süreleri ise hızlı ve kötü üretilen içeriklerin önünü açar. Bu kadar basit.

Kaliteli Üretim İyi Ödeme Gerektirir

Ücretlendirme ne kadar doğru yapılırsa içerik üreticileri, teslim sürelerine ve müşteri isteklerine uymaya o kadar isteklidir. Kaliteli içerik istiyorsanız ücretleri beklentilerinize eşitlemeniz gerekir. İş içerik üretmeye geldiğinde ne öderseniz onu alacağınızı unutmamalısınız.

Kaynak: https://www.writeraccess.com/blog/writers-are-not-superheroes/

İçerik Bulutu Akademi

İçerik Bulutu Akademi, dijital pazarlama profesyonellerinin blog içerikleri, e-kitaplar, webinarlar, online eğitimler bulabileceği bir platformdur.

İlk Yorumu Başlat