pazarlama araçları

Sekmenizde Hep Açık Kalacak Ücretsiz Dijital Pazarlama Araçları

SEO araçlarından sosyal medya araçlarına kadar her dijital pazarlamacının ihtiyacı olabilecek araçları sizin için derledik. Kısa sürede tam verim alabileceğiniz bu araçların hepsi ücretsiz.

Rank Math

Rank Math Web sitenizi optimize etmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip bir WordPress SEO eklentisi.

Sekmenizde Hep Açık Kalacak Ücretsiz Dijital Pazarlama Araçları

Günden güne gelişiyor ve halihazırda bir çok WordPres eklentisinden üstün. Örnek vermek gerekirse;

-Gönderinizin SERP’lerde nasıl görüneceğini önizleyebilir, zengin snippet’leri önizleyebilir ve hatta sosyal medyada paylaşıldığında gönderinizin nasıl görüneceğini önizleyebilirsiniz.

-Rank Math, WordPress yönetici panelinizin içinde Google Arama Konsolundan değerli bilgiler sunar. Sıraladığınız anahtar kelimeleri, site haritası durumunuzu ve indeksleme sorunlarını görebilirsiniz.

-Anahtar kelime araştırma Rank Math ile kolaydır. Rank Math’ın Google Trends aracıyla entegrasyonu, anahtar kelimeler için arama eğilimlerini kontrol etmenize ve hatta bunları karşılaştırmanıza yardımcı olur. Anahtar kelime fırsatlarını görsel olarak karşılaştırmak için dahili grafik karşılaştırma aracını da kullanabilirsiniz.

Üstelik tüm bu özelliklerin kullanımı tamamen ücretsiz. Daha fazla özelliğini keşfetmek için hemen Rank Math’i inceleyin.

True Push

Truepush adından anlaşılacağı üzere bir push bildirim eklentisi. Tamamen ücretsiz olarak bütün fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Kullanması gayet kolay, birçok özelliği daha hayata geçirmeyi planlıyorlar. Sunduğu fırsatları biraz açmak gerekirse;

-Etkileşimi artırarak kullanıcıyı websitenizde ya da mobil uygulamada tutar.
-Websitenize RSS linki eklemenize olanak sağlar böylece kullanıcılarınıza yeni bir blog yazısı eklediğinizde anında bildirim gönderir.
-Targeted Notifications’la kullanıcılarınızı sınırsız segmente ayırabilirsiniz.

Sekmenizde Hep Açık Kalacak Ücretsiz Dijital Pazarlama Araçları

Sitechecker

Sekmenizde Hep Açık Kalacak Ücretsiz Dijital Pazarlama Araçları

Sitechecker bir seo analiz aracı. İstediğiniz bir websitenin ücretsiz olarak genel SEO problemlerini önünüze sunuyor. Daha geniş çaplı bir analiz ve bu problemlere yanıt istiyorsanız 14 dolar gibi bir ücret talep ediyor. Sitechecker’ı ziyaret edip ücretsiz olarak websitenizin kontrolünü yapabilir, başka websiteleriyle karşılaştırabilirsiniz.

Mergewords

anahtar kelime araştırması

Mergewords ile 3 kutucuğa yazacağınız kelimeleri birleştirip tek tuşla anahtar kelimeler elde edebilirsiniz. Özellikle uzun kuyruklu anahtar kelime araştırmasında işinize yarayabilir.

iLovePDFSekmenizde Hep Açık Kalacak Ücretsiz Dijital Pazarlama Araçları

İş hayatında belge alışverişi yaparken şüphesiz hepimiz PDF’i kullanıyoruz. iLovePDF de dosyaları kolayca PDF’e dönüştürmenin yanı sıra bu PDF’lerinizi rahatça düzenleyebiliyorsunuz. Örneğin; sayfalarınızı numaralandırma, logo ekleme gibi eklemeler yapabiliyorsunuz. Ek olarak dosyalarınızı güvenli hale getirebiliyorsunuz. Tüm bu özelliklerini ücretsiz kullanabilirsiniz.

PushMoose

Sekmenizde Hep Açık Kalacak Ücretsiz Dijital Pazarlama Araçları

PushMoose tamamen ücretsiz bir push aracı. Bu araçla sepette unutulan ürünler için hatırlatma göndererek satışlarınızı arttırabilir, yeni kampanyalarınızı veya indirimlerinizi kullanıcı ekranında gösterebilir ve bu sayede daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Daha çok e-ticaret siteleri için tercih edilebilir olan PushMoose tamamen ücretsiz.

USocial

Sekmenizde Hep Açık Kalacak Ücretsiz Dijital Pazarlama Araçları

USocial, Web siteniz için Paylaş ve Beğen düğmeleri oluşturabilirsiniz. Bu sayede siteye gelen trafiği sosyal medya hesaplarınıza çekebilirsiniz. Ayrıca, butonları içeriğinize de ekleyebilirsiniz. Kullanıcı içeriği tek tıkla kendi sosyal medya hesaplarında paylaşabilir.

Diğer özellikleri;
Bir içeriği okumak için sosyal medyada paylaşma kilidi koymak
Bir dosyayı indirmek için sosyal medyada paylaşma kilidi koymak
Bir içeriği okumak için sosyal medyada takip etme kilidi koymak
Bir dosyayı indirmek için sosyal medyada takip etme kilidi koymak

Twodio

Twodio, kaydedilen sesleri tweetlemenizi sağlayan ücretsiz bir iOS uygulamasıdır. Uygulamayı kullanmak için öncelikle Twitter’ı kullanması için yetki vermeniz gerekir. Ardından 30 saniyeye kadar ses kaydı yapmak için bir düğmeyi basılı tutmanız yeterlidir.

Sekmenizde Hep Açık Kalacak Ücretsiz Dijital Pazarlama Araçları

Sosyal medya pazarlamacıları Twodio’yu her tweet için kullanamazlar, ancak çeşitlilik eklemeniz gerektiğinde araç kullanışlı olabilir. Örneğin, bir soru soran bir sesli tweet oluşturabilirsiniz ve dinleyen herkes metinle cevap verebilir.

PostMuse

Sosyal medya yayınlarınız için ilham almanız gerektiğinde, PostMuse’daki şablonlar yardımcı bir başlangıç ​​noktası sunar. PostMuse, ipuçları ve püf noktaları, fotoğraf filtreleri, yazı tipleri ve diğer araçlar içeren iOS veya Android için ücretsiz bir resim düzenleme uygulamasıdır, ancak şablonlar bu uygulamayı ön plana çıkarır.

Şablonlar genellikle tek bir stok görüntü için kaplama, filtre vb. kullanmanın farklı yollarını gösterir. Benzersiz bir şey oluşturmak için, sadece kendi resminizi kullanın.

sosyal medya aracı

Her ne kadar PostMuse Instagram kullanıcılarına odaklanmış ve hikayeler için dikey şablonlar sunsa da, uygulamayı birçok sosyal medya platformunda görüntü oluşturmak için kullanabilirsiniz. Uygulamadaki bir resmi düzenledikten sonra, dışa aktarın, böylece oluşturduğunuz görüntüleri istediğiniz yere gönderebilirsiniz.

Emoji Builder

Pazarlama kampanyalarınız için farklı bir emoji oluşturmak için, phlntn’ın emoji oluşturucusunu inceleyin. Ücretsiz, web tabanlı araç yüz rengini, ağzı, gözleri ve daha fazlasını seçmenize olanak sağlar.

emoji oluşturucu

Emojiyi tasarladıktan sonra, bu araç pazarlama kampanyalarında kullanabileceğiniz bir PNG dosyası oluşturur. PNG dosyaları kendi başına emoji gibi olmayabilir ama görselin üstünü bir emojiyle kapatıp bir pazarlama kampanyası oluşturabilirsiniz.

Tweet Photo

Tweet Photo, Instagram fotoğraflarınızı tweetlemenin en kolay yoludur. Sadece Instagram ve Twitter hesaplarınızı bağlamanız yeterlidir.

Sekmenizde Hep Açık Kalacak Ücretsiz Dijital Pazarlama Araçları

Tweet Photo, fotoğrafları doğal Instagram işlevinin aksine, Twitter’da görünecekleri şekilde yerleştirir.
Ücretsizdir ve ayarlanması yalnızca birkaç saniye sürer.

Sosyal Köprü

Sosyal Köprü, sosyal medya içeriklerinin tek bir arayüzden planlanmasını ve dağıtılmasını sağlayan ücretsiz bir İçerik Bulutu çözümüdür.

Sekmenizde Hep Açık Kalacak Ücretsiz Dijital Pazarlama Araçları

İçerik pazarlaması süreçlerinizi kesintisiz bir akışla yönetmek istiyorsanız Sosyal Köprü’nün bütünleşik yapısından yararlanabilirsiniz. Tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir platform üzerinden planlayabilir ve dağıtabilirsiniz.

İçerik Bulutu tarafından üretilen bir teknoloji olan Sosyal Köprü’yü kullanmak için ücretsiz bir yayıncı hesabı oluşturabilirsiniz. Sosyal Köprü ile İçerik Bulutu’ndan talep ettiğiniz sosyal medya içeriklerinin yanı sıra kendi ürettiğiniz içerikleri de zamanlayarak paylaşabilirsiniz.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

İÇERİK HAMLENİZİ GÜÇLENDİRECEK 15 GÜÇLÜ İÇERİK ANALİZ ARACI

İŞ VERİMİNİZİ ARTIRACAK 54 İÇERİK PAZARLAMASI ARACI

Enes Akgül

icerikbulutu.com Growth ekibinde çalışıyor. Dijitale tutkulu, amatör tarih işçisi.

İlk Yorumu Başlat