E-Ticaret'te İçerik Pazarlaması: Stratejiler ve Başarılı Örnekler

E-Ticaret’te İçerik Pazarlaması: Stratejiler ve Başarılı Örnekler

Hepinize Merhaba,

Bu kitabı okumak üzere indiren,  bu kitabı okumaya başlayan herkese içten sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Ben Ahmet Durmuşoğlu, icerikbulutu.com ve ContentGo.com’un kurucu ortağı ve CEO’suyum.

İçerik bulutu ekibi olarak,  İçerik Bulutu Akademi’nin 7. e-kitabını sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Hepimizin karşı karşıya kaldığı Covid 19 salgınından sonra gelen pandemi; alışveriş, kavrayış, yapış şekillerimizi genel hatlarıyla tüm yaşamımızı değiştirdi.  Bizim perspektifimiz, dijitalleşme ve e-ticaret olduğu için biz bu e-kitapta  ‘E-Ticaret için İçerik Pazarlaması’ konusuna mercek tutuyoruz. 

Covid 19 salgınıyla birlikte milyonlarca insan zorunlu olarak e-ticaret müşterisi oldu. TÜBİSAD raporuna göre, Pandemi döneminde sadece Türkiye’de e-ticaret tam % 45 büyüdü. BKM verilerine göre, Pandemi döneminde ilk defa internet alışverişlerinde kullanılan kredi kartı /debit kart sayısı 5 milyonu buldu.

Yapılan tüm araştırmalar, takip ettiğimiz tüm saygın araştırma kuruluşları bu zorunlu tercihin gönüllü bir tercihe dönüşeceği konusunda hemfikir. 

Biz bu perspektifle, müşteri kazanımı, müşteri elde tutma gibi pazarlama hunisinin farklı aşamalarında en yaygın kullanılan ve dönüşümü en çok etkileyen bileşenlerden ‘içerik’ konusunu  E-Ticaret perspektfiyle ele aldık.

Bu yeni müşterilere nasıl ulaşabiliriz? Hangi yöntemlerle kendi kitlelerimizi yaratabiliriz? Hedef kitlemizi nasıl tanırız? Hedef kitlemize uygun hangi içerikleri üretebiliriz? gibi sorulara  ve daha fazlasına Türkiye’den örneklerle ve deneyimlerle cevap vermeye çalıştık.

Çalıştığımız yüzlerce e-ticaret markasına bize kattıkları deneyim ve ve iç görü için çok teşekkür ediyoruz.

İçerik Bulutu Akademi

İçerik Bulutu Akademi, dijital pazarlama profesyonellerinin blog içerikleri, e-kitaplar, webinarlar, online eğitimler bulabileceği bir platformdur.

3 yorum var

İlk Yorumu Başlat

E-kitabı ücretsiz olarak indirmek için formu doldurun!