İşletmeler Neden Bloga Sahip Olmalı?

İşletmeler Neden Bloga Sahip Olmalı?

Google, Facebook ya da Linkedin. Onlarca ücretli mecra var. Bu mecraların ortak özelliği, oralarda var olabilmek için ücretli medya satın alması yapmanız değil sadece. Asıl kritik nokta, söz konusu mecraların kurallarını ve dinamiklerini belirleyemediğiniz bir medyada sizi sıradan birer oyuncuya dönüştürmeleri.

Bloglara neden öncelik verilmesi gerektiği sorusunun cevabı da burada gizli. Dinamiklerini sizin belirlediğiniz, kurallarını sizin koyduğunuz, rekabet çemberini daralttığınız, tamamen size ait bir mecra ve oyun alanı yaratmanız açısından bloglar rakipsiz birer kanal.

Hubspot’un global çaplı ‘2018 State of Inbound‘ raporu, pazarlama stratejilerinde bloga öncelik veren işletmelerin, pozitif yatırım gelirlerinin diğerlerine göre 16 kat daha fazla olduğunu ortaya koydu.

Farklı ölçeklerde işletmelerin online görünürlüklerini ve rekabet güçlerini artıran kurumsal blogların artılarını, ilham veren başarı hikayelerinin ışığında inceledik. Bu başarı hikayelerini ve ipuçlarını Türkiye’den örneklerle  zenginleştirip sizin için güzel bir başucu kaynağı oluşturduk.

İçerik Bulutu Akademi

İçerik Bulutu Akademi, dijital pazarlama profesyonellerinin blog içerikleri, e-kitaplar, webinarlar, online eğitimler bulabileceği bir platformdur.

İlk Yorumu Başlat

E-kitabı ücretsiz olarak indirmek için formu doldurun!