Online İşletmeler İçin Trafiği ve Satışları Artıracak 150 Dijital Pazarlama Taktiği

Online İşletmeler İçin Trafiği ve Satışları Artıracak 150 Dijital Pazarlama Taktiği

Bu yolculuğa, bu kitabın içeriklerini oluşturan ve toplam 30 gün süren ‘e-posta kursu’ ile başladık. Kursumuz başladıktan kısa bir süre sonra katılımcı sayısı 2.000’e ulaştı. Bu süreçte memnuniyet ve övgü dolu onlarca mail aldık. Bu maillerin 3 ana teması vardı. “Lütfen devam edin.”, “Çok teşekkürler.” ve “Uyguladım, başarılı oldum”. Bu 3 tema gelen onlarca mailin özeti gibiydi.

Biz, bu e-posta bültenini planlarken asıl amacımız kurs katılımcılarına teorik bilgiden ziyade ‘alıp kullanabilecekleri’ hap bilgiler sunmaktı. Yani “Bu sene mobilin senesi olacak.” değil; “Şunu şunu yaparsan şu sonucu elde edersin.” gibi… Özellikle yukarıda belirttiğimiz 3. temayla ilgili (“Uyguladım ve başarılı oldum.”) e-mailleri gerçek hedefimizi yansıtması açısından çok değerli ve anlamlı bulduk.

Bu mailler bizi gittikçe artan şekilde motive etmeye başladı. Bu motivasyondan hareketle, daha az iyi olduğunu düşündüğümüz içerikleri çıkarıp daha iyi içeriklerle değiştirdik.

Kursun son haftalarına yaklaşırken aldığımız bu olumlu tepkiler bizi bu içerikleri daha derli toplu bir hale getirmeye itti ve e-kitap fikri oluştu. Sonrasını zaten biliyorsun ki buradasın 🙂 Senin için 125 sayfalık e-kitabın içerisine ufak sürprizler yerleştirdik, ihtiyacın olduğunda onları kullanabilirsin. İçindekiler kısmından tek tıkla kitabın istediğin bölümüne gidebilirsin. Kitap bittikten sonra yorumlarını bize iletirsen ve linki sosyal medyada paylaşabilirsen çok seviniriz.

İçerik Bulutu Akademi

İçerik Bulutu Akademi, dijital pazarlama profesyonellerinin blog içerikleri, e-kitaplar, webinarlar, online eğitimler bulabileceği bir platformdur.

2 yorum var

İlk Yorumu Başlat

E-kitabı ücretsiz olarak indirmek için formu doldurun!