Freelance Çalışanların Başarısızlık Sebepleri

Freelance Çalışanların Başarısızlık Sebepleri

Dünyanın her yerinden insanlar freelance çalışmak istiyor. Daha doğrusu freelance çalışmayı “kolay” zannediyor. “Zaten bir patron için çalışıyorum, kendi işimin patronu olup çalışma saatlerimi kendim belirlesem de olur!” düşüncesiyle hareket eden çok fazla insan var.

Ama iş pratiğe döküldüğünde maalesef her şey yolunda ilerlemiyor ve birçok freelancer daha başlamadan başarısız oluyor. İşin kötüsü, önceden böyle olacağını fark etmiyor bile.

O zaman, kaderinizi değiştirip başarılı bir freelancer olmak için siz ne yapacaksınız?

Bu işte sihirli asa ya da gizli bir formül yok

Çözüm çok basit: Harekete geçmek.

Blog okumak size fikir verir ama zamanınızın çoğunu yazıp çizmeye, okuyup planlamaya ayırırsanız bu işe başlayamasınız. İnternet üzerinden başarılı olmanın gizli yollarını keşfetmeyi bırakın. Onun yerine harekete geçin!

“Mükemmel” diye bir şey yoktur

Siz İnternet’ten topladığınız bilgilerle plan yaparken diğer freelancerların sizi geçip müşterilerle iletişime geçtiğini ve kazanmak istediğiniz parayı kazandığını unutmayın. Her geçen gün yeteneklerini geliştirip yaptığı iş daha iyi yapmanın yollarını arayan insanlar görüyoruz. Evet, yetenekler her zaman geliştirilmeli ama “mükemmel” olmak için çaba sarf ettiğiniz her an zaman kaybediyorsunuz.

En iyi freelancerlar işinde en iyi olan insanlar değil. En iyiler, güçsüz yanlarını bilen ve bunları iyileştirmek için yardım alanlar ama iyileştirmenin yolunun sadece blog yazıları okumaktan, e-kitaplar satın almaktan ya da öğretici videolar izlemekten değil işe koyulmaktan geçtiğini bilenler.

Müşteriler için güvenilir ve iş bitirici bir freelancer iseniz, size tekrar ve tekrar geleceklerinden emin olun. Eleştiriye açıksanız ve işi teslim ettikten sonra onların istemediği bir şeyi düzeltmeye hazırsanız mükemmelliği arama yolunda hissettiğiniz güçsüzlükleriniz, çok kısa bir sürede güçlü yanlarınız haline gelecektir.

Çalışmaya hazır olmak, işi almanın yarısıdır

Daha iyi olmanın ve freelance işler almanın yolunun harekete geçmek olduğunu öğrendik. Şimdi bilgi toplamayı bırakın ve freelance platformlarda yeteneklerinizin reklamını yapmaya başlayın. Facebook ya da e-mail gruplarına dikkat çekici önerilerde bulunabilir, onlardan referans olmalarını isteyebilirsiniz. Ne kadar çok kendinizi gösterirseniz, iş alma konusunda şansınızı o kadar artırırsınız. İlk işinizi aldıktan kısa bir süre sonra devamının geldiğini göreceksiniz!

Her gün yeni müşteriler edinmek için zaman ayırın ve geçmişteki müşterilerle olabilecek yeni projeler için irtibatta kalın. Sizin için dönüm noktası olduğuna inandığınız her projeden sonra fiyatınızı artırın ve yaptığınız işlerin mutlaka bir portfolyosunu tutun.

Şimdi-harekete geçin!

Kaynak: https://freelancernews.co.uk/the-major-reason-why-so-many-freelancers-fail-before-they-even-get-started/

 

İçerik Bulutu

Lider bulut tabanlı içerik üretim platformu icerikbulutu.com ; marka, ajans ve kobilere, uzman içerik, içerik pazarlaması çözümleri ve teknolojileri sunar

İlk Yorumu Başlat