Freelance İçerik Yazarlarının Huzur Bulacağı 7 İstanbul Mekanı

Freelance İçerik Yazarlarının Huzur Bulacağı 7 İstanbul Mekanı

Evde konsantre olamayan, yazmak için hoş bir müzik, güzel bir ambiyans ve iyi bir kahve üçlüsünden vazgeçemeyen freelance içerik yazarlarının huzur bulacağı mekanları tek içerikte bir araya getirdik. Hatta birkaç maddede hizmette sınır tanımayan, kişisel ofisiniz olacak öyle mekanlar yazdık ki bayılacaksınız.

İçerik Bulutu Notu: Dilediğin yerde yazmakta özgürsen, bunu en iyi yerde yapacaksın!

1- Salt Galata – Galata

salt-galata

Galata’da, Bankalar Caddesi üzerinde yer alan Salt Galata çok yönlü bir mekan. İçerisinde kocaman bir kütüphanesi, sergi salonu, araştırma merkezi ve kafesi bulunan yapı buram buram tarih kokuyor. Salı ve Cumartesi günleri sabah 10, akşam 8’e kadar açık kütüphanenin içinizi açacak çalışma – araştırma alanlarında rahatlıkla çalışabilirsiniz. Öyle ki etrafınızda ev kıyafetleri ile ayaklarını uzatmış çalışan birilerini görürseniz hiç şaşırmayın.
Ücretsiz araştırma yapıp yine ücretsiz olarak fotokopi çektirebileceğiniz kütüphanede, kullanıma açık bilgisayarlar olsa da siz yine de kendi bilgisayarınızı götürün tabii.

 

2- Cafe Lumiere – Çukurcuma

cafe-lumiere

Bahçesinde arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz Cafe Lumiere (yaz aylarında, özellikle hafta içi renkli bahçesinde çalışmak da çok keyifli olur aslında), iç mekanlarında ise huzurlu, sessiz ve sakin bir çalışma ortamı kurmanıza olanak tanıyor.
Çukurcuma’nın nostaljik havasını modern bir tasarımla birleştiren mekana, Taksim meydanından yürüyerek hızlıca ulaşılması büyük avantaj sağlıyor. Kahveleri lezzetli olmakla beraber fark yaratmasa da doyurucu porsiyonlara sahip lezzetli yemekleriyle, çalışırken atıştırmayı sevenleri memnun ediyor.

3- Çaylak – Cihangir

caylak-cihangir

Cihangir’in küçük ve sıcak kafeleri arasında yer alan Çaylak, ev yapımı cheescake ve tatlıları, lezzetli kahve ve çay çeşitleri ile çalışma motivasyonunuzu yükseltecek mekanlar arasında yer alıyor. Kafenin sessiz, sakin ve rahat havası nedeniyle masalarda bilgisayarlarına gömülmüş çalışan freelancerlara her daim rastlamak mümkün.

4- Fahriye – Kadıköy

fahriye-kadikoy

Dekorasyonu, tombik kedileri ve çalan müzikleri ile sizi çok eskilere götürecek Fahriye, aynı zamanda kitap kafe olarak da biliniyor. Kitaplarla dolu rafların yanı başında, koltuğa gömülüp Fahriye çayınızı içerek işinize kolayca konsantre olabilirsiniz. Loş ışıkta çalışmayı seviyorsanız, iki katlı mekanı akşam saatlerinde ziyaret edebilir, güzel bir atmosfer eşliğinde yazma fırsatı bulabilirsiniz.

5- Kollektif House – Sanayi / Şişhane

Kollektif-House

“Bana bir ofis lazım.” diyen ama freelance çalışmaktan da vazgeçmeyenlere müjde! Kollektif House, dışarıda ya da evde işlerine yeterince odaklanamayan kişiler için belirli bir süreliğine kiralayabilecekleri, çok kullanışlı ofis seçenekleri sunuyor. Şişhane ve Sanayi olmak üzere iki merkezi bölgede yer alan ofis binalarının tarih kokan atmosferi, hele de Şişhane ofislerinin manzarası bir harika.
Detaylar için: http://www.kolektifhouse.co

6- Filbooks – Karaköy

fil-books

“Hem okurum hem yazarım.” diyen freelancer. Seni de unutmadık. Karaköy’ün onca mekanı arasında öne çıkmayı başaran Filbooks, minimalist tasarımı, ferah ve temiz havasıyla ziyaretçilerine huzur vadediyor. Salıncak koltuklarda azıcık sohbet etmek ve kitaplara göz gezdirmek gibi işleri hallettikten sonra çalışmaya başlanması, bize göre işe odaklanmayı daha kolay hale getiriyor. Aksi halde “Her detayı çekip Instagram’da paylaşmak istiyorum.” hissiyatıyla işinize odaklanmayı başaramayabilirsiniz. 🙂

7- Urban Station – Maslak

Urban-Station

Yana yakıla kişisel bir ofis arayan freelancera ikinci müjdemiz Urban Station aracılığıyla geliyor. Maslak, Galata, Şişhane, Kavacık ve Buyaka’da hizmet veren Urban Station, saatlik, haftalık ve aylık seçenekleriyle freelancerlara, diledikleri kadar çalışabilecekleri, kullanışlı ofis alanları sunuyor.
Detaylar için: http://turkey.enjoyurbanstation.com

İçerik Bulutu Akademi

İçerik Bulutu Akademi, dijital pazarlama profesyonellerinin blog içerikleri, e-kitaplar, webinarlar, online eğitimler bulabileceği bir platformdur.

İlk Yorumu Başlat