Sevgililer Günü kapıda. Hayatınızdaki insan freelance çalışıyorsa, bu 14 Şubat’ta onun hem yüzünü güldürecek hem de hayatını kolaylaştıracak bir hediyeyle hedefi 12’den vurabilirsiniz. İşte, freelance çalışanlara özel hediye önerileri…

Kulaklık

Kafe, kütüphane, ortak çalışma alanı… Bir freelancer için bilgisayarı yanındaysa her yer ofis olabiliyor. Ancak ortam gürültüsü işe odaklanmayı zorlaştıran bir faktör. Böyle durumlar için en iyi çözüm gürültü engelleyici bir kulaklık kullanmak. Kablosuz, tercihen harici mikrofonlu, USB’den şarj edilebilen kulaklık modelleri, freelance çalışanlar için ideal. Bir de kulaklığın uzun saatler boyunca kullanılacağını düşünerek ergonomik tasarımlı bir model seçmekte fayda var. 

Taşınabilir Şarj Cihazı

Serbest gezen çalışanların pek çoğu teknolojiyle fazlasıyla haşır neşir. Akıllı telefon, tablet gibi cihazlarını mobil haldeyken şarj edebilmek onlar için büyük ihtiyaç. Yüksek mAh kapasiteli ve çoklu şarj özelliğine sahip bir taşınabilir şarj cihazı yani ‘powerbank’ hayatınızdaki freelance’a alabileceğiniz en güzel hediyelerden biri.

LED’li Çalışma Lambası

Gece yaşamayı ve çalışmayı seven freelance’ler için LED’li çalışma lambası güzel bir hediye. Göz yorgunluğuyla başa çıkmak için kullanılan ve odaklanmayı kolaylaştıran LED’li çalışma lambalarının akıllı versiyonları da var.

Mavi Işık Gözlüğü

Bilgisayar ekranı karşısında geçirilen saatler freelance çalışanlara göz yorgunluğu, baş ağrısı gibi türlü sorunlar yaşatabiliyor. Ekrandan yayılan mavi ışığı filtreleyen gözlükler ise bu sorunların şiddetini azaltıyor. Mavi ışığı belli oranda filtreleyen, numarasız gözlükler hem şık hem işlevsel bir hediye seçeneği olabilir.

Ajanda

Freelance çalışma hayatında başarıyı getiren en önemli faktörlerden biri zaman yönetimi. Çünkü ofis çalışanlarına göre özgür olsalar da freelancer’ların da zamanında teslim edilmesi gereken işlerle, toplantılarla dolu bir takvimleri var. Günlerini planlamalarına yardımcı olabilecek, modern tasarımlı bir ajanda hediye seçenekleri arasında yer almalı.

Ortak Çalışma Alanı Üyeliği

Bir freelancer için internetin olduğu her yer rahatlıkla bir ofise dönüşebilse de odaklanma ve iş verimi için kolektif çalışma alanları, son derece ideal. Çünkü ev fazla izole ve sessiz, kafeler ise fazla kalabalık ve gürültülü gelebiliyor. Sınırsız çay-kahve, atıştırmalık ikramları, yüksek hızlı internet erişimi, sekreterlik hizmeti, toplantı odaları gibi ayrıcalıklar sunan ortak çalışma alanlarının üyelik paketleri, freelance çalışanlar için ince ve işlevsel bir hediye. Ortak çalışma alanlarını incelemek isterseniz bu konuyla ilgili blog içeriğimize göz atabilirsiniz.

Çevrimiçi Eğitim

Çevrimiçi eğitim dünyasında seçenekler günden güne zenginleşiyor. Siz de hediye niyetine hayatınızdaki freelancer’ın ilgi ve uzmanlık alanına giren, mesleki gelişiminde ona katkı sağlayacağını düşündüğünüz çevrimiçi eğitim seçeneklerine göz atabilirsiniz.  

Kahveye Dair Her Şey

Kahve pek çok freelance çalışan için yakıt niteliğinde bir içecek, olmazsa olmaz. Sabah kahvelerini uzun süre sıcak tutan paslanmaz çelik bir termos, Aeropress, Chemex, French Press gibi kahve demleme aparatları, yüksek kaliteli taze kahve çekirdekleri… Kahveye dair akla gelen her şey freelance çalışanlar için ideal birer hediye statüsünde.

Ufak Bir Kaçamak

Ofis çalışanları cephesinden freelance çalışanlar 365 gün tatilde gibi görünse de işin iç yüzü öyle değil. Hatta freelance hayat, bazen 7/24 çalışmak anlamına gelebiliyor. Freelance çalışanlarında kafa dinlemeye, mola vermeye ihtiyacı var. Egzotik bir spa masajı ya da hafta sonu kaçamağı için iki gecelik otel rezervasyonu gibi deneyim odaklı hediyeler, mutluluk garantili…