Varış ya da iniş sayfası olarak da adlandırılan Landing Page; kampanya, duyuru, etkinlik gibi belirli amaçlar doğrultusunda hazırlanan yönlendirme sayfasıdır. Hedef kitlenize özellikle e-bültenler, online haberler üzerinden ileteceğiniz varış sayfası linkleri,
ziyaretçilerinizin doğrudan hedeflediğiniz sayfaya ulaşmasını sağlar.

Başarılı bir Landing Page sayfası nasıl olmalıdır, içerikleri nasıl hazırlanmalıdır içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Hedefe Kısa Yoldan Ulaşın: Landing Page Nedir, Ne Değildir?

Varış Sayfasından Dönüş Almanızı Sağlayacak Etkenler

Yeni yıl için harika bir kampanya hazırladınız. Ya da sunduğunuz hizmetlerin afili bir listesini çıkarıp tek bir sayfada göstermek istiyorsunuz. O halde bir Landing Page oluşturarak sitenizde bu gelişmelere özel bir alan hazırlayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

-Tasarım: Başarılı Landing Page için en temel ögelerden biri elbette ki iyi bir tasarım. Dikkat çekici bir tasarıma sahip, tercihe göre markanızın renklerinin kullanıldığı, logonuzun mutlaka bulunduğu, ögelerin (içerikler, videolar, görseller, formlar vb.) doğru şekilde yerleştirildiği bir tasarımla iyi bir ilk izlenim yaratabilirsiniz.

-İçerik: Kelimelerin çekici, ikna edici gücüne inanıp tüm sayfa için etkileyici ve ziyaretçiniz sayfaya gelmeden önce vadettiğinizi konulara odaklanmış içerikler üretmeye çalışın. Tasarımı tamamlayan, amacınızı anlatan, küçük dokunuşlarla ziyaretçiyi yönlendiren içeriklerle sayfanızın geri dönüşümlerini artırabilirsiniz.

-SEO Çalışması: Varış sayfasının elbette ki bir amacı var. Bu amaca en uygun anahtar kelimeleri belirleyerek ve o anahtar kelimelerle sayfanıza ulaşacak hedef kitleyi de netleştirerek ek bir çalışma yaparsanız başarıya daha kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

-Referans Gösterimi: Özellikle bir hizmet için yeni bir kampanya hazırlıyor ya da var olan hizmetinizde ne kadar iyi olduğunuzu göstermek istiyorsanız referanslarınızı hatta referanslarınızın sizin için hazırladığı kısa metinleri varış sayfanızda paylaşmanız ziyaretçide olumlu bir izlenim ve güven duygusu yaratacaktır.

-Anket, Buton ve Formlar: Ziyaretçi sayfanızı sevdi, içerikleri okudu, “Dur ben bu ürünü bir deneyeyim.” ya da “Bu hizmeti alırsak gerçekten de iyi olur.” dedi. Ya da sadece önerilerini iletmek ve bilgi almak istedi. Peki, şimdi ne olacak? Sayfanızın uygun bir bölümüne hedef kitlenizde yaratmak istediğiniz aksiyonu karşılayacak bir form, buton ya da anket eklerseniz tüm bu durumlar için etkili bir çözüm yaratıp amacınıza ulaşabilirsiniz.

Hedefe Kısa Yoldan Ulaşın: Landing Page Nedir, Ne Değildir?

Landing Page İçerikleri Nasıl Olmalıdır?

Ziyaretçilere en iyi şekilde hitap etmek, aradığınız cevaplara ulaşmak ya da ziyareti satışla sonlandırmak için içeriğin ne kadar önemli olduğundan bahsettik. Her varış sayfası kendine has olacağından dili, kurgusu ve akışı elbette ki farklı olacaktır. Ancak bu durum, içeriklerin başarılı olmalarını sağlayacak ortak özellikleri olmadığı anlamına gelmiyor. İşte Landing Page içeriklerini başarıya ulaştıracak birkaç tüyo:

-Dikkat çekici bir dil kullanın. : Markanın vizyonunu ve iletişim dilini elbette ki göz önünde bulundurmalısınız ancak kıvrak bir dil yerine didaktik, çok basit bir dil kullanırsanız ikinci satırda sayfadan çıkan ziyaretçilerle karşılaşma olasılığınız çok yüksek.

-Anahtar kelimelerin dozunu ayarlayın. :
Biliyoruz yılbaşı hediyeleri denilince akla siz gelmek istiyorsunuz ancak her iki cümlede bir bu kelimeyi kullanmanız iyi bir kullanıcı deneyimi açısından size fayda sağlamaz.

-Ara başlıklardan, maddeli anlatımdan yararlanın. : Ara başlıklar, kolay okunan maddeli anlatımlar amacınızı en kısa ve dikkat çekici şekilde göstermenizi sağlar. Kısa kısa anlatın, okuyucuyu yormayın.

-Eksiksiz bir kurgu hazırlayın. : İyi bir içerikte sıralama her şeydir. Bu nedenle okuyucuyu sonuca en iyi şekilde yönlendirin, sonu görebilmesi için yer yer dikkatini çekecek afili şeylerden bahsedin.

Ve mutlu son!..

Hedefe Kısa Yoldan Ulaşın: Landing Page Nedir, Ne Değildir?

Unutmadan: Artık Landing Page İçerikleri de Üretiyoruz!

Tasarımınız hazır, hedef kitleniz amacınız belliyse ve geriye kalan tek eksik içeriklerinizse tüm bu detayları düşünmeden kaliteli, %100 özgün ve uzman içerik üreticileri tarafından hazırlanmış Landing Page içerikleri talep edebilirsiniz.

Hala yayıncı hesabınız yoksa buradan kayıt olabilir, İçerik Bulutu yayıncıları arasındaki yerinizi alabilirsiniz.

Bizi takip etmeye devam edin!