E-ticaret günümüzün en gözde ve en çok kazandıran iş alanlarından biri. Bu alanda öne çıkmak için içerik pazarlama stratejileri ise çok önemli. Bir kalem, pantolon ya da çanta fark etmez… Ürün adı ne olursa olsun kurallar ve taktikler benziyor. İşi kurallarına uygun oynadığınız andan itibaren kazanmaya başlıyorsunuz.

Kendi kendinize sorduğunuz “Peki, içerik pazarlaması bana ne kazandırır?” sorusunun cevabına gelin birlikte göz atalım:

1. Arama motorları sizi daha çok sever!
Doğru bir stratejiniz varsa arama motorlarını da dikkate alıyorsunuz demektir. SEO gereklilikleri, özgün ve kaliteli içerikler strateji başlıklarınızdan birkaçı. Haliyle arama motorları ile uyumlu ve iyi ilişkiler içerisindesiniz. Bu da demek oluyor ki arama motorları sizi üst sıralara taşıyor.

2. Kısa ve net: Satışlar artar
Arama motorlarında üst sıralardasınız. Sosyal medya ve araçlarını iyi kullanıyorsunuz. Tüketicilerin karşısına doğru yerde doğru zamanda çıkıyorsunuz. Araştırmalar ürün ile ilgili reklamların değil faydalı içeriklerin ürün satışlarını artırdığını söylüyor. O zaman gelsin satışlar!

3. Tüketiciler size daha çok güvenirler
Kullanıcı, satın alacağı ürünü iyi tanımak, ona güvenmek istiyor. Ayrıca kullanıcı alışkanlıkları incelendiğinde ise doğru ve detaylı tanıtılmış ürünleri daha çok tercih ettikleri görülüyor. Dolayısıyla binlerce ürüne sahip e-ticaret sitelerinde yer alan her bir ürünün doğru ve özgün anlatımı olması o ürünü pazarlamayı daha kolay hale geliyor.

4. Marka bilinirliği artar
Doğru zamanda doğru yerdesiniz demiştik. Bu yeni bir marka olarak konumladığınız web sitenizin hedef kitleniz tarafından tanınmasını ve ağızdan ağza yayılmasını sağlıyor.

5. Sektörde söz sahibi olabilirsiniz
Arama motorları sizi sevdi, güven duyulan bir markasınız, isminiz de dilden dile yayıldı. Şimdi artık sektörde söz sahibi olmanın tadını çıkarabilirsiniz.