UpWork Freelancerlarından Verimli Olmanın İpuçları

UpWork Freelancerlarından Verimli Olmanın İpuçları

İş üretim becerilerine geldiğinde, girişimciler ayrışır. İçeriğin yayıncılara teslim tarihini kaçırmadan işin tüm detaylarıyla ilgilenmek işine bağlı olmayı, çok çalışmayı ve sürekli olarak kendini geliştirmeyi gerektirir.

Upwork Facebook topluluğuna verimli olmak için uyguladıkları en etkili yöntemler soruldu. İşte en basit öneriden en karmaşığına kadar freelancerlar için verimli olmanın yöntemleri!

Freelancer Yang Rhea bu 6 maddeyi öneriyor:

“Erken uyanın. Sabah 5’te çok daha verimli olduğumu fark ettim ve artık çoğu zaman saat 4’te ayakta oluyorum.”

“Günlük yapılacaklar listesi oluşturun.”

“Müşterileriniz güncel mailler istemiyorsa e-maillerinizi ve sosyal medya hesaplarınızı kontrol etmeyi günde 2’ye indirin.”

“Kendinize her hafta bir iş playlisti oluşturun. Ben bunu genelde hafta sonundan yapıyorum. Bu tüm çalışma sürenizde size eşlik edecek bir liste olmalı.”

“Aynı anda birden fazla iş yapmayın. Bu stresinizi ve endişenizi azaltıp daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacak.”

“Tüm bunların yanında kafein alın ama su içmeyi de unutmayın.”

hands-woman-apple-desk

— Yhang Rhea

“Kendinize bir çalışma programı yapın ve bu programa sadık kalın.”

— Nikki Hansen

“Yapacaklarınızı bir gece önceden yazın. Bu güne berrak bir zihinle başlamanıza yardımcı olur. Böylelikle bir sonraki sabah saat 10:00’a kadar ne yapmanız gerektiğini adım adım biliyor olursunuz.

— Daniel Cela

“Bir yapılacaklar listesi yapmadan önce bir de verimliliğinizi etkileyen faktörleri görebilmek için yapılmaması gerekenler listesi yapmalısınız.”

— Jasmin Kharimn

“Erken saatlerde egzersiz yapın. Bu hem zihniniz hem de vücudunuz için çok yararlıdır. Dahası, ruh halinizi değiştirecek ve verimliliğinizin sürekliliğini sağlayacaktır.”

— Guilherme Cazzonato

“Zihninizi kandırmak için kendinize elinizdeki iş için teslim tarihleri verin. Orta-hızlı tempolu sözsüz müzikler dinleyin (mesela ben swing dinlemeyi seviyorum). En önemlisi insanlardan sizi yalnız bırakmalarını rica edin. Bunların yanı sıra kendinize aciliyeti olan kısa yapılacaklar listesi hazırlayın. Uzun yapılacaklar listeleri sizi meşgul eder ve bu yüzden verimli değildir.”

— Jacob Anderson

“Kullanıma hazır ve işbirlikçi uygulamalara yatırım yapın. Örneğin; Slack ve Asana vb. Bu tarz uygulamalar iş planlaması yapmanıza yardımcı olacaktır.”

— Butch Balsomo

“Sık sık dinlenin. Kısa bir uyku verimliliğinizi artırmada uzun süreli bir etki yaratabilir.”

— Jermaine Dimalanta Delos Santos

“Her şeyi kendi başınıza yapmayı bırakın. İnsanların size yardım etmesine izin verin. İşin içinde kaybolmayın, kendi işinize odaklanın.”

— Adil Mehmood

“Pomodoro tekniği: Her 25 dakikada bir 3-5 dakikalık stratejik ve zorunlu molalar verin. Bu teknik, gün boyunca iş temponuzu kaybetmemenizi sağlayacak ve gün sonunda da yorgun hissetmenizi önleyecek.”

— Lance Sison

Kaynak: https://www.upwork.com/blog/2017/08/productivity-hacks-upwork-community/

İçerik Bulutu

Lider bulut tabanlı içerik üretim platformu icerikbulutu.com ; marka, ajans ve kobilere, uzman içerik, içerik pazarlaması çözümleri ve teknolojileri sunar

İlk Yorumu Başlat