zgün içerik

icerikbulutu.com ile Özgün İçerik Devri Başladı!

“Content is the king” diye başlayan sunumlarda “Aaa içerik önemliymiş!” dedik ve beklemeye başladık çoğumuz. Beklerken bir de gördük ki “içerik önemli” ne kelime, kendisi dijital pazarlamanın ana damarlarından biri haline gelmiş. Öyle ki içerik ve hatta özgün içerik konusunda Türk dijital mecraları çölde susuzluk çeken birer adam haline gelmiş.

Bu noktadan hareketle, bir yıllık bir çalışmanın ürünü olarak, Eylül 2014’te doğan icerikbulutu.com, önemli bir misyonu üstlenerek özgün metin üreten, deneyimli yazarların içerikleriyle alanında başarılı markaların içerik taleplerini aynı platformda buluşturuyor. Böylece sektörün açlığını çektiği özgün ve faydalı içerik sorununa da çözüm sunuyor.


Nasıl oluyor bu buluşma!
icerikbulutu.com ana sayfasında yayıncı ve yazara ait iki farklı üyelik imkanı bulunuyor. Yazarlar sisteme giriş yapabilmek için ilk planda davetiye almak zorunda. Davetiyeyi isterken de kendini tanıtma şartı var. Davetiyeyi alan yazar üyelik formunu doldururken uzun bir metinle kendini anlatıyor. Bu yazarın sisteme kabul edilmesi için önemli bir adım. 

Yayıncı ise diğer üyelik ekranından sisteme giriş yapıyor ve kısa birkaç adımda içerik talebini açabiliyor. Yayıncı tarafından açılan talep, yazarlara atanıyor. İşte büyük buluşma burada başlıyor!


Yayıncının ekranı: Yayinci.icerikbulutu.com
Yayıncı ya da marka yetkilisi olarak sistemle tanışan kullanıcı, içerik talebini açıyor ve beklemeye başlıyor. Yazar, metni yazmaya başladığı anda önce sistem, sonra uzman editörler ve son olarak da yayıncı tarafından onay alıyor.

Sistemin onay aşamaları:

·  Kategori seçimi

·  Başlık kullanımı

·  Başlıkta anahtar kelime kullanımı

·  Kısa özet kullanımı

·  Anahtar kelime kullanımı

·  Kelime sayısı

·  Özgünlük (Global bir araç olan COPYSCAPE entegrasyonu ile denetleniyor.)

Editörün onay aşamaları:

·  İmla kontrolü

·  Efektif anlatım

·  Kullanılan dilin doğruluğu

·  İçerik talebi ile uyumluluk 


Yazarın ekranı: Yazar.icerikbulutu.com
Sisteme kabul edildikten sonra profilini tamamlayan yazarlar kendilerine atanan içerik taleplerini görmeye başlıyor. Yayıncı tarafından anahtar kelimeleri ve detayları verilen herhangi bir işi üzerine alan yazar, kendisine verilen süre içerisinde metni hazırlayıp teslim ediyor.

Yazar onay beklerken:

Editörden düzeltme alabilir

Yayıncıdan düzeltme alabilir


İçeriğe dair detaylar size kolaylık sunuyor!
Zaman hızlı ve pratik olmayı gerektiriyor. Bunun farkındayız ve işinizi kolaylaştırmak için her geçen gün bir yenilik sunmayı hedefliyoruz. Akıllı sistemimizin sunduğu pratik çözümlerden birkaçı:

    • Görsel entegrasyon: İçeriğiniz hazır olduğunda ona uyumlu görselleri de sistem üzerinden temin edebileceksiniz. Sistemde 20 milyon görsele ulaşabileceğiniz bir görsel bankası mevcut.
    • WordPress entegrasyonu: Kurumsal ya da şahsi bloglarınız için büyük kolaylık sunan bu entegrasyon ile hazır olan içeriğiniz otomatik olarak blogunuzda yayımlanacak.
  • Anahtar kelime aracı entegrasyonu: Yayıncı olarak içerik talebinizi oluştururken size Google altyapısını kullanan bir Api yardımıyla anahtar kelime önerileri sunan bir sistem.

Yani içerik pazarlaması konusunu önemseyen bir marka için hazır ve kaliteli bir ürün çıktısı olarak kaliteli içerikler emrinize sunuluyor.

İçerik Bulutu

Lider bulut tabanlı içerik üretim platformu icerikbulutu.com ; marka, ajans ve kobilere, uzman içerik, içerik pazarlaması çözümleri ve teknolojileri sunar

İlk Yorumu Başlat