en-cok-okunan-ve-izlenen-10-icerik

İçerik Bulutu Akademi’de 2020’da En Çok Okunan ve İzlenen 10 İçerik

2020’yi kapatırken İçerik Bulutu Akademi’de bir sınıra daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ay itibariyle 30000 ziyaretçiye eriştik. Akademi’yi yayına aldığımız Mayıs 2019’dan beri içerik kalitesi, çeşitliliği ve sürekliliğiyle Türkiye’de benzeri olmayan derinlikte ve çeşitlilikte bir yapı inşa ettik.

Blog içerikleri, online eğitimler, webinarlar, e-kitaplar, e-posta bültenleri ve chrome eklentimizle sektöre fayda sağlamaya çalıştık.

En büyük teşekkürü harika içerikleriyle Akademi’ye katkı sunan uzmanlarımız hak ediyor. Akademi’yi ilgiyle takip eden siz değerli okurlarımıza teşekkür ediyor ve sizi 2020’de en çok okunan ve izlenen içeriklerle baş başa bırakıyoruz.

1- YouTube Video Etiketleri ile İzlenme Sayınızı Artırın

Google’dan sonra en büyük ikinci arama motoru olan YouTube’da markalar arası rekabet önümüzdeki yıllarda daha da artacak. Bu rekabette öne çıkmak için yapılacak YouTube SEO çalışmalarından biri olan video etiket kullanımını örneklerle ele aldığımız içeriğimiz 2020’de en çok okunanlar arasında yer alıyor.

youtube video etiketleri

İçeriğe git

2- Instagram’da Bol Etkileşimli İçerik Nasıl Üretilir? 

Instagram’a gelen yeni özellikler ve Instagram’ın hedef kitlelerinin en sık kullandıkları mecralardan biri haline gelmesi markaların bu mecrada çalışmalarını artırmasına neden oldu. Konuk yazarımız Öznur Doğan markalar için bu mecrayı etkili kullanma yollarını yazdı.

instagram içerik

İçeriğe git

3- Etkileşimlerinizi Artıracak Instagram Hikaye Örnekleri

Instagram, hikaye özelliğini devreye aldığında Snapchat’le mücadele edip edemeyeceği merak edilirken kısa sürede markaların en çok kullandığı mecralardan biri haline geldi. Öyle ki Instagram hikayelerini kullanan markalar, sadece takipçileriyle olan etkileşimlerini değil satışlarını da artırdılar.

Biz de benzer başarı hikayelerine imza atmak için bu mecrayı daha etkin kullanmayı hedefleyen markalara yönelik  ilham verici Instagram hikaye örneklerini listeledik.

instagram hikaye örnekleri

İçeriğe git

4- Evden Çalışanlara Verimliliği Artıran 14 Tavsiye

Konuk yazarımız Tuğçe Durmuşoğlu‘nun evde verimli çalışabilmek ve üretken olup işlerimizi aksatmamak için kendi deneyimlerini ve önerilerini paylaştığı içeriği bu yılın en çok okunanları arasında.

evden çalışma

İçeriğe git

5- Yeteneğinizi İşinize Çevirin: Nasıl İçerik Üreticisi Olunur?

İçerik üreticiliği her geçen gün hızla değişen dijital dünyada yıldızı parlayan mesleklerden biri. Tek yapmanız gereken talep üzerine (on-demand) içerik üretimini öğrenmek ve kaleminize güvenerek kaliteli içerik üretmek. Ancak içerik üreticisi olmak için işe nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizin için hazırladığımız rehber niteliğindeki bu içeriği okuyabilirsiniz.

nasıl içerik üreticisi olunur

İçeriğe git

6- En İyi YouTube Anahtar Kelime Planlayıcıları

Başarılı YouTube SEO çalışmasının önemli bileşenlerinden biri doğru anahtar kelimeleri kullanabilmek ve hedeflemek. Bu noktada da YouTube anahtar kelime planlayıcıları devreye giriyor.

Bu içerikte YouTube anahtar kelime araştırması hakkında daha fazla bilgiyi, neden bu kadar önemli olduğunu ve bugün mevcut olan en iyi YouTube anahtar kelime planlayıcılarını bulacaksınız.

youtube anahtar kelime planlayıcıları

İçeriğe git

7- Türkiye’den İlham Verici Kurumsal Blog Örnekleri

Yararlı, kullanılabilir içerikler sunmak, işletmeleri için farkındalık, potansiyel müşteri ve gelir elde etmek isteyen pazarlamacılar için kritik öneme sahiptir. Kurumsal blog, bu içerikleri sunmak için en iyi kanallardan biridir.

Diğer yandan, yalnızca değerli içerik oluşturmak değil, aynı zamanda onu tüketmek için olumlu bir deneyim oluşturmak gerekir. Bu içeriğimizde bunu başarabilen 6 kurumsal bloğu inceledik.

kurumsal blog

İçeriğe git

8- Instagram’da Etkileşimi Artırmanın Yolları

Instagram, hedef kitlenize ulaşmak ve etkileşimli kitleden oluşan bir topluluk oluşturmak için en iyi mecralardan biridir. 

Instagram’da etkileşim kullanıcıların yayınladığınız içeriklere nasıl tepki verdiğidir. Instagram etkileşim oranınızı hesaplamak, markanızın kitlesi ile ne kadar iyi bağlantı kurduğunu ölçer. Bu içeriğimizde Instagram’da etkileşimi artırmanın 12 yolunu yazdık.

instagram etkileşim

İçeriğe git

9- Başlık Atma Sanatı: Çarpıcı İçerik Başlığı Nasıl Yazılır?

İş sadece içerik hazırlamakla bitmiyor. İçerik kadar önemli bir şey varsa, o da içeriğinize en uygun başlığı bulmak. Çünkü başlık, içerik hangi türde olursa olsun onun konusu hakkında size ilk bilgiyi veren ve sizin tıklama kararınızı etkileyen öncelikli unsur.

Başlığınız içerik hakkında ne kadar iyi bilgi verebiliyorsa ve ne kadar özgün ise içeriklerinizin okunması ve paylaşılmasında o oranda etkili olacaktır. Dolayısıyla önemli olan, içeriğe en uygun, içerik için en ideal olan başlığı bulmaktır.

içerik başlığı

İçeriğe git

10- 42 Uzmana Sorduk: 2021 Dijital Pazarlama Trendleri Neler Olacak?

Artık geleneksel hale gelen “Yıl Öngörüleri” serimizi bu sene pandemi gölgesinde paylaşıyoruz.

Yaklaşık 18 bin kelimeden oluşan içeriği, yıl boyunca daha kolay tüketebilmeniz için e-kitap haline de getirdik.

2021 dijital pazarlama trendleri

İçeriğe git

2020’de en çok izlenen 10 webinarımız ise şöyle:

1- Sosyal Medya Hesaplarını Şaha Kaldıran İçerikler Nasıl Hazırlanır?

Öznur Doğan’ın markaların sosyal medya içeriği üretirken dikkat edilmesi gerekekenleri ele aldığı webinarımız bu yılın en çok izlenen webinarı oldu.

2- E-ti̇carette Yapılmayacaklar Li̇stesi̇ 

Teknosa E-ticaret Müdürü Tahir Yıldız’la e-ticarette yapılmayacaklar üzerine konuştuğumuz webinarımız ilgiyle izlendi.

3- E-ihracat Reklam Stratejileri

Yasin Alıcı, e-ihracat reklamlarına nereden başlanır, reklam stratejisi nasıl oluşturulur, hangi ülkede nelere dikkat edilmelidir gibi birçok soruya cevap verdi.

4- Site Hızını İyileştirerek Dönüşümleri Artırmak

Google, Mayıs ayında kullanıcıların bir web sayfasıyla olan deneyimine göre web sayfalarını değerlendirdiği yeni bir sıralama algoritmasını duyurmuştu. Bu değerlendirme kriterlerinden biri de “Sayfa Hızı”.

Google Page Experience güncellemesi adı ile bilinen ve 2021’de yayına girmesi beklenenen bu güncellemeye hazırlanmak için sayfa hızınızı nasıl iyileştirebileceğinizi Uğur Gürsel webinarımızda anlattı.

5- YMYL Siteleri için Google Core Güncellemelerini Temel Alan SEO Stratejileri

Koray Tuğberk Gübür’ü konuk ettiğimiz bu webinar en uzun süren webinarımız oldu. Yıl boyunca ilgiyle izlenmeye devam etti.

6- Özel Günler için Dijital Pazarlama Stratejileri

Black Friday, Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü gibi özel günleri fırsata çevirmek için dijital kanallarda uygulayabileceğiniz pazarlama stratejilerini Can Durmaz ve Zafer Kavaklı canlı yayında paylaştı.

7- Dijital Pazarlama ile Yeni Müşteri Kazanımında Güncel Strateji ve Taktikler

2019’da Okan Demir’in sunumu ile gerçekleşen bu webinarımız 2020’de en çok izlenenler arasında yer alıyor.

8- COVID-19 Sürecinde ve Sonrasında E-Ticaret Nereye Gidecek?

Türkiye’nin en büyük e-ticaret alt yapı sağlayıcılarının CEO’ları Ömer Arıkan ve Seyhun Özkara, Ali Aygün’ün moderatörlüğündeki webinarımızda yeni alışkanlıklarımızın COVID-19 sürecinde ve sonrasında e-ticaret’e etkileri ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

9- E- Ticaret’te Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

E-ticaret’te pazarlama stratejisi oluşturma konulu webinarımız da bu yılın en çok izlenenleri arasında.

10- E-Ticaret SEO Stratejinizi Nasıl Oluşturursunuz? 

Mert Yükseloğlu’nun e-ticaret sitenizin organik trafiğini ve satışlarını artıracak stratejileri paylaştığı webinarımız listeye son sıradan giriyor.

2021’de de size ilham verecek içeriklerle karşınızda olacağız. Sağlıklı ve mutlu seneler…

İçerik Bulutu Akademi

İçerik Bulutu Akademi, dijital pazarlama profesyonellerinin blog içerikleri, e-kitaplar, webinarlar, online eğitimler bulabileceği bir platformdur.

İlk Yorumu Başlat